Dotacja szansą na mocny start.

Dotacja szansą na mocny start!
Wizja własnego biznesu spędza Ci sen z powiek? Ogranicza Cię brak funduszy?
Nie odwlekaj sukcesu na później! Skorzystaj z dotacji i zapewnij sobie solidny start.

Jak i gdzie pozyskać dotacje unijne ?

Jeżeli planujesz założyć własną firmę, a brakuje Ci środków finansowych, które Ci to umożliwią, to musisz wiedzieć, że masz szansę skorzystać z opcji, jaką są dotacje unijne.

Na czym to polega i jak wygląda sprawa pozyskiwania takiej dotacji ?

Otóż pozyskiwanie dotacji unijnej to proces wieloetapowy i przeważnie dosyć skomplikowany. Na samym początku, Twoim obowiązkiem będzie poszukanie wszystkich możliwych opcji finansowania. W razie konkretnych pytań i wątpliwości możesz zasięgnąć bezpłatnej porady w Punktach Konsultacyjnych, natomiast wnioski złożyć w Regionalnej Instytucji Finansującej, które znajdują się w każdym województwie.
Dodatkowo Unia Europejska organizuje wiele szkoleń, które pozwalają zagłębić się w konkretnym temacie i poszerzyć swoją wiedzę.
Jesteś osobą zaradną, odważną, pracowitą i chcącą wciąż się rozwijać ? Jeśli tak, to unijne środki na założenie własnej firmy są właśnie dla Ciebie.
Jednym z wielu źródeł pozyskiwania środków na własną działalność, są fundusze dostępne w Urzędach Pracy. Jednak należy pamiętać o tym, że każdy z nich może mieś indywidualne zasady i wymagania w tej kwestii, ale prawidłowe wypełnienie wniosku jest podstawą w każdej sytuacji.
Taki wniosek może zawierać wiele pytań dotyczącej działalności, jaką masz zamiar rozpocząć. Może być sformułowany w sposób lekko odmienny i wówczas zarys planowanej działalności będziesz musiał przedstawić w tzw. biznesplanie.
...biznesplan ?
Sporządzenie tego dokumentu nie zawsze jest wymagane, ale warto go sporządzić. Często okazuje się on bardzo pomocny i zwiększa szanse na otrzymanie dotacji.
W razie kłopotów przy wypełnianiu wniosków, można skorzystać z pomocy specjalistów. Warto jednak pamiętać, że samodzielne i poprawne wypełnienie wniosku zawsze jest lepiej traktowane przez komisję oceniającą.
Wzory potrzebnych dokumentów znajdziesz na stronie internetowej Urzędu Pracy albo po prostu w jego siedzibie.