Dotacja szansą na mocny start.

Dotacja szansą na mocny start!
Wizja własnego biznesu spędza Ci sen z powiek? Ogranicza Cię brak funduszy?
Nie odwlekaj sukcesu na później! Skorzystaj z dotacji i zapewnij sobie solidny start.

Ogólnie o dotacji unijnej!

Z racji tego, że Polska otrzymała dużą kwotę pieniędzy, które należy rozdysponować na odpowiednie cele, opracowano 6 krajowych i 16 regionalnych programów operacyjnych. Zyskać można wiele, a więc i odbiorców, czyli beneficjentów znalazło się dosyć pokaźne grono.

Wiele osób chciałoby otrzymać dofinansowanie na założenie nowej działalności gospodarczej, ale są również tacy, którzy chcieliby pomóc w rozwoju firm już istniejących. Każdy się stara o wsparcie finansowe, każdy pisze wniosek, ale nie każdy spotyka się z pozytywną odpowiedzią. Dlaczego? Otóż suma jest ograniczona, a tej kwoty nie można przekroczyć. W związku z tym, pieniądze trafiają głównie do osób najbardziej potrzebujących oraz tych, których wniosek w oparciu o przygotowany projekt spełnia wszystkie założenia danego programu.

Jednak czynności jest wiele, a czas biegnie i termin naboru zbliża się wielkimi krokami! Przypomnijmy w skrócie drogę po dotację...

Na samym początku musisz zająć się odszukaniem odpowiedniego programu operacyjnego, którego założenia będą doskonale nawiązywać do Twojego planu działania. Później zobowiązany jesteś do zapoznania się z regulaminem programu, aby odpowiedzieć sobie na pytanie, czy będziesz w stanie spełnić wszystkie wymogi. Następnie przystępujesz do sporządzenia wniosku.

Bardzo często można spotkać się z określeniem, że to właśnie pisanie wniosku jest najgorszą czynnością, która spoczywa na beneficjencie. Dlatego mam dla Ciebie kilka wskazówek, które pomogą Ci uniknąć niepotrzebnego stresu i ewentualnego odrzucenia wniosku – (zapraszam do przeczytania – tutaj). Dzięki temu będziesz mógł być spokojny, że nie popełniłeś żadnego głupiego błędu, który skreślałby Twoją szansę na dofinansowanie.

Na końcu chciałabym zwrócić Ci uwagę na to, abyś dokładnie sprawdził terminy naboru wniosków w ramach danego programu operacyjnego. Nie chciałbyś przecież, aby Twoje wszystkie starania poszły na marne.. :) 


dotacja POIR


Chętnych z dnia na dzień jest coraz więcej, a więc nie zwlekaj! 


Zacznij działać już teraz! 

Powodzenia!