Dotacja szansą na mocny start.

Dotacja szansą na mocny start!
Wizja własnego biznesu spędza Ci sen z powiek? Ogranicza Cię brak funduszy?
Nie odwlekaj sukcesu na później! Skorzystaj z dotacji i zapewnij sobie solidny start.

Prosta droga po dotacje!

Skoro nabór wniosków już trwa, a Tobie po głowie wciąż pląta się jakiś plan na rozpoczęcie biznesu i myślisz nad tym, że wciąż brakuje Ci środków pieniężnych, aby zrealizować swój plan, to najwyższy czas powiedzieć: STOP!

Nie uwierzę w to, że nigdy wcześniej nie spotkałeś się z czymś takim, jak dotacja unijna – pojęcie, sposób otrzymania, kwota... Cokolwiek! Jeżeli jeszcze nigdy nie miałeś z tym do czynienia, to zapraszam tutaj i tutaj (rzecz jasna po zapoznaniu się z tą treścią, zapraszam z powrotem do tego postu), a jeśli już co nieco wiesz na ten temat, to zaraz przedstawię Ci w skrócie całą drogę starań o dofinansowanie z Unii Europejskiej. 

START

Jak otrzymać dotację? 


I krok – oryginalny pomysł na biznes.
Pamiętaj, że pomysł musi być naprawdę dobry i aby miał jakąś przyszłość, ponieważ projekty, które nie mają szans zaistnienia na rynku, nie są brane pod uwagę. Prócz tego ważne jest, abyś zdał sobie sprawę z tego, że musi być wykonalny i możliwy do zrealizowania. Nie ustawiaj sobie poprzeczki zbyt wysoko, abyś właśnie tym działaniem nie podciął sobie skrzydeł. II krok – odpowiedni program na realizację. 
Nowa perspektywa finansowa, która realizowana jest od stycznia 2014, przewiduje bardzo dużo programów, w ramach których będzie można pozyskać środki pieniężne na realizację opracowanego planu. Każdy z programów ma swoje cele i założenia, do których beneficjent będzie musiał się dostosować, aby zwiększyć szanse swojego projektu. 
III krok - wszelkie formalności.

Starania o uzyskanie dotacji unijnej są na początku naznaczone stertą formularzy, dokumentów i wniosków, które trzeba w jak najszybszym czasie ogarnąć, aby zdążyć do najbliższego naboru. Papierkowa robota mogłaby się wydawać najgorszym, co może być w takiej sytuacji. Być może, ale uwierz, że jeszcze gorsze jest uczucie, kiedy uświadomisz sobie, że przez drobne niedopatrzenie, Twoja szansa została wyrzucona do kosza... Wszystkie zebrane dokumenty trzeba odpowiednio skompletować i wówczas już można się zająć sporządzaniem wniosku. ;)IV krok – podstawowy wniosek aplikacyjny.
Kiedy już wszystkie formalności masz gotowe, trzeba zająć się sporządzaniem wspomnianego wniosku aplikacyjnego, który, jak się okazuje, jest niezbędny w całym procesie starań o dotację. Wniosek gotowy? Świetnie. Teraz sprawdź termin naboru i pilnuj, aby nie przegapić wyznaczonej daty. V krok – oczekiwanie na wynik.
Jest to już ostatni etap. Jeżeli udało Ci się złożyć wniosek w terminie, to jesteś w połowie drogi do sukcesu. Teraz musisz czekać i... czekać. Spokojnie, 3 miesiące szybko zlecą i otrzymasz informację o wyniku. Nie możesz się denerwować. Pozytywne myśli nie powinny odstępować Cię na krok. Ty zrobiłeś wszystko najlepiej, jak mogłeś (mam nadzieję), więc teraz wszystko w rękach osób przydzielających dotację.
Nie jesteś pewien swoich możliwości? Nie wiesz czy sobie poradzisz? 


droga po dotacje

Masz również do wyboru opcję skorzystania z pomocy specjalistów, którzy w pewnym stopniu będą mogli być dla Ciebie gwarancją otrzymania dofinansowania. Wszystko zależy od Ciebie!